Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Spotkanie integracyjno-mikołajkowe 2015

W dniu 02.12.2015 r. w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Fieldorfa Nila w Krakowie odbyło się czwarte już spotkanie integracyjno-mikołajkowe dla dzieci objętych projektem Mecenas Dziecięcych Talentów. Dzięki gościnności Muzeum AK dzieci wzięły udział w wyjątkowych, specjalnie przygotowanych zajęciach.

Spotkanie zainaugurowane zostało grą terenową, w trakcie której uczestnicy zostali pomocnikami dowódcy o pseudonimie "Święty Mikołaj”. Kolejna część zajęć odbyła się w sali edukacyjnej -  "Małej AKademii". Dzieci wzięły udział w świątecznych warsztatach, podczas których wykonać samodzielnie wykonywały ozdoby choinkowe, szyfrowały wiadomości do świętego Mikołaja oraz dowiedziały się jak obchodzono Święta Bożego Narodzenia podczas wojny. Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek i  upominki od św. Mikołaja. Grę terenową oraz warsztaty poprowadziła p. Katarzyna Mazur.

Wraz z dziećmi, w spotkaniu wzięli udział Mecenasi projektu MDT. Miło było nam gościć przedstawicieli Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Prywatnego Żłobka „Tęczowe Misie”, pastorów krakowskich kościołów ewangelicznych oraz Domu Kultury „Podgórze”.

Spotkania takie jak wczorajsze mają na celu nie tylko integrację dzieci i rodziców objętych projektem Mecenas Dziecięcych Talentów, ale także współpracę z Mecenasami, którzy wspierają rozwój młodych talentów – mówi Marzena Paszkot Pełnomocnik PMK ds. Rodziny i jednocześnie pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

 

uuuuuu  kkkk   kkkkkk

kkk   llll   lko

hju   kli   hju

jki   mdt0

 


   

 

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: Sprawy Społeczne
Data publikacji: 2015-12-04
Data aktualizacji: 2015-12-07
Powrót