Aktualności

Od dnia 1 października br. zmiany w punktach przyjmowania wniosków

W związku ze zmniejszoną liczbą składanych wniosków o wypłatę świadczeń wychowawczych 500+, świadczenia dobry start, świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego z dniem 1 października br. ulegają likwidacji punkty przyjmowania wniosków
w lokalizacjach:

Remont w budynku Krakowskiego Centrum Świadczeń

Uprzejmie informujemy klientów Krakowskiego Centrum Świadczeń, że w  związku z remontem trwającym od 23 września do 9 listopada br. wejście do budynku przy ul. Stachowicza 18 znajduje się od strony podwórka.

Termin wypłaty świadczenia wychowawczego 500+

Wypłata świadczeń wychowawczych (500+) w miesiącu, w którym zostało wydane rozstrzygnięcie następuje w terminie kilku dni od dnia rozpatrzenia wniosku.

Przyjmowanie wniosków na nowy okres zasiłkowy

Krakowskie Centrum Świadczeń informuje, że od dnia 1 sierpnia 2019 r., rozpoczęło się przyjmowanie papierowych wniosków o przyznanie zasiłków rodzinnych, specjalnego zasiłku opiekuńczego, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, świadczeń wychowawczych (500+) oraz świadczenia dobry start (300+) na okres zasiłkowy 2019/2020.

Zmiana godzin przyjmowania wniosków o przyznanie Krakowskiej Karty Rodzinnej

W związku ze zmniejszoną liczbą składanych wniosków o wydanie lub przedłużenie ważności Krakowskiej Karty Rodzinnej, od 16 października br. zmianie ulegają godziny przyjmowania wniosków.

Krakowskie Centrum Świadczeń informuje o możliwości przedłużenia ważności Krakowskiej Karty Rodzinnej w następujących lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa:

  • ul. Stachowicza 18 I piętro stanowiska nr 8, 9, 10, 11 w godz. 7.40 do 15.30
  • os. Zgody 2 parter pokój 25 w godz. 7.40 do 15.30.

 

 

 Plebiscyt pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”

Plebiscyt pn.: „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” jest realizowany w ramach polityki prorodzinnej Gminy Miejskiej Kraków oraz kampanii społecznej „Kraków stawia na Rodzinę”.