Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przyjmowanie wniosków na nowy okres zasiłkowy 2022/2023

Od dnia 1 sierpnia 2022 r. Krakowskie Centrum Świadczeń rozpocznie przyjmowanie wniosków o przyznanie zasiłków rodzinnych, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2022/2023 w formie papierowej.  

Wnioski o przyznanie zasiłków rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, a także o wydanie/przedłużenie Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ będzie można pobrać i złożyć w poniższych lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa w godz. 7:40 - 15:30:

  • ul. Stachowicza 18
  • os. Zgody 2, pok. 111, 117, 119
  • ul. Wielicka 28 A w okresie od 1 sierpnia do dnia 30 września br.

Wnioski o przyznanie specjalnego zasiłku opiekuńczego będzie można pobrać i złożyć w poniższych lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa w godz. 7:40 - 15:30:

  • ul. Stachowicza 18
  • os. Zgody 2, pok. 117, 119

W celu kontynuacji wypłaty: świadczeń z funduszu alimentacyjnego wniosek o wypłatę w/w świadczenia należy złożyć do 31 października br.

W celu kontynuacji wypłaty: świadczeń rodzinnych oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego, wnioski o wypłatę w/w świadczeń należy złożyć do 30 listopada br.

Ponadto zachęcamy do składania wniosków o przyznanie zasiłków rodzinnych, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego w formie elektronicznej (dla osób posiadających tzw. Profil zaufany ePUAP lub podpis elektroniczny):

Wniosek o wydanie/przedłużenie Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ można złożyć elektronicznie za pomocą elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP:  https://epuap.gov.pl/wps/portal.

Przypominamy o możliwości zarezerwowania wizyty w Krakowskim Centrum Świadczeń w dogodnym dla Państwa terminie za pośrednictwem strony internetowej www.umawianiewizyt.um.krakow.pl.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Magdalena Koziarz
Podmiot publikujący: Sprawy Społeczne
Data publikacji: 2022-07-22
Data aktualizacji: 2022-08-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź