Aktualności

Praca po praktykach w Niemczech

Zapraszamy do udziału w ciekawym międzynarodowym projekcie – Praktyki w Niemczech, finansowanym ze środków Unii Europejskiej  i realizowanym na zlecenie Ministerstwa Rozwoju. Dotacja na osobę w ramach projektu wynosi ponad 30 tysięcy złotych! Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY

Ruszyła rekrutacja do V edycji międzynarodowego projektu „Gotuj po hiszpańsku”

Uczestnikiem może być osoba w wieku 18-35 lat, z wykształceniem co najwyżej średnim, niepracująca i chcąca zdobyć doświadczenie w zawodzie kucharz ze specjalizacją kuchnia śródziemnomorska.

 Ustawa „Za życiem” - informacja o zaświadczeniach lekarskich

Komunikat dotyczący prawidłowego wystawiania zaświadczenia lekarskiego osobom uprawnionym zgodnie z ustawą z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. poz. 1860)

Kumunikat w sprawie składania wniosków Rodzina 500 Plus

W związku z licznymi pytaniami o możliwość składania wniosków o przyznanie świadczenia z Programu Rodzina 500 Plus na nowy okres zasiłkowy 2017/2018  uprzejmie informujemy, iż nowe wnioski w powyższej sprawie będzie można składać od dnia 1 sierpnia 2017 r.

KOMUNIKAT
2017-01-26

Zmiany we wnioskach składanych elektronicznie.

Płatne staże z możliwością zatrudnienia

Informujemy, iż ruszył nabór do kolejnej edycji projektu "Praca dla Młodych". Szczegółowe informacje można znaleźć w dołączonym plikuDOC oraz na stronie internetowej www.pracadlamlodych.info.pl

 

Komunikat
2016-12-27

W dniu 1 stycznia 2017 r., weszła w życie ustawa z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiety w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. z 2016 r. poz. 1860).

INFORMACJA
2016-12-14

Terminy wypłaty świadczeń rodzinnych, świadczeń opiekuńczych oraz świadczeń  z funduszu alimentacyjnego w placówkach banku w okresie od stycznia do września 2017 r. - do końca okresu zasiłkowego dla świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz od stycznia do października 2017  – do końca okresu zasiłkowego dla świadczeń rodzinnych .

 

Nowa infolinia Wydziału Spraw Społecznych

Wydział Spraw Społecznych informuje, że została otwarta nowa infolinia pod nr 12 616 5001 dla osób korzystających z usług Wydziału Spraw Społecznych. Dzwoniąc pod wskazany numer można przy pomocy tonowego wybierania połączyć się bezpośrednio z komórka organizacyjną w zależności od rodzaju załatwianej sprawy.